Fazekas Sándor beszámolt még a berlini Nemzetközi Zöld Hét, a világ legnagyobb mezőgazdasági, élelmiszeripari és kertészeti fogyasztói vásár tapasztalatairól is, amelynek idén Magyarország volt a díszvendége. Kiemelte: a rendezvényen a magyar pavilon áll a középpontban, ahova a vásár pénteki megnyitója óta 200 ezren látogattak el.
A látogatók január 25-28-a között tekinthetik meg az agrár-szakkiállításokat, amelyekkel egy időben rendezik meg a Magyar Kert, Szőlészet és Pincészet szakkiállításokat
Fazekas Sándor arra számít, hogy a következő évek kereskedelmében meglátszik majd a vásár és azon belül a magyar szereplés hatása.

