Becsült olvasási idő: 1 perc
Elstartolt az AGROmashEXPO

Szerdán indul az AGROmashEXPO, ez az egyik legnagyobb mezőgazdasági vonatkozású magyar szakkiállítás, ahol mintegy 300 kiállító, 38 ezer négyzetméteren várja az érdeklődőket - mondta a földművelésügyi miniszter szerdán az M1 aktuális csatornán.

Fazekas Sándor beszámolt még a berlini Nemzetközi Zöld Hét, a világ legnagyobb mezőgazdasági, élelmiszeripari és kertészeti fogyasztói vásár tapasztalatairól is, amelynek idén Magyarország volt a díszvendége. Kiemelte: a rendezvényen a magyar pavilon áll a középpontban, ahova a vásár pénteki megnyitója óta 200 ezren látogattak el.

A látogatók január 25-28-a között tekinthetik meg az agrár-szakkiállításokat, amelyekkel egy időben rendezik meg a Magyar Kert, Szőlészet és Pincészet szakkiállításokat

Fazekas Sándor arra számít, hogy a következő évek kereskedelmében meglátszik majd a vásár és azon belül a magyar szereplés hatása.