A jövőben házon kívül sem kell félnünk attól, hogy mindjárt lemerül a telefonunk akkumulátora. A Starbucks partnerségben a Duracellel Powermat nevű, vezetéknélküli telefontöltő-állomásokat készül telepíteni vendéglátó egységeiben. A telefonunkat (vagy egyéb elektromos kütyünket) csak rá kell helyeznünk a kávézók asztalaiba és pultjaiba épített „nextgen” alátétekre, és már megy is a töltés! Nem kell többé elektromos dugaljak felkutatásán vagy a kábelek kibogozásán fáradoznunk!
A technológiát egyelőre San Francisco környékén tesztelik, de nemsokára a bostoni és San José-i Starbucksokban is felüti majd a fejét. sőt előreláthatóan 2015 végére már Amerika többi részén, Európában és Ázsiában a lánc összes kávézójában tiszteletét teszi az eljárás.
– Boltjainkban, a szabad konnektorok utáni hajtóvadászat helyett [a vendégeink] szinte észrevétlenül, kedvenc ételeik és italaik elfogyasztása közben tölthetik fel eszközeiket – mondta Adam Brotman, a Starbucks digitális igazgatója. – A szolgáltatást az egész országban elérhetővé kívánjuk tenni, hogy a fogyasztók megbízható és minőségi élményben részesülhessenek, használják bár kávézóinkat pihenőhelyként, az otthonuktól távol eső irodaként vagy a családi vagy baráti jellegű összejövetelek találkozóhelyeként. – tette hozzá a szakember.
A technológia egyelőre csak az AT&T, Blackberry, HTC, Huawei, LG, Microsoft, Qualcomm, Samsung, TI és a ZTE eszközökkel kompatibilis.
Fordítás: Zamaróczy Ádám

