A Budapesti Gazdasági Egyetem tankonyháján augusztus 31-én megrendezésre került “Én is tudok főzni!” főzőshow-n a 21 nő az egészségügyért mentorprogramjának tizenkét diákja vett részt, akik előételből és főételből álló menüt készítettek Szikora Péter séf és munkatársai segítségével. A diákok a helyszínen kapták meg a feladatot, szakmai zsűri értékelte az elkészített ételeket, a tálalást és a terítést, végül a program közös étkezéssel zárult.
“Ezzel az eseménnyel arra hívjuk fel a diákok figyelmét, hogy kis odafigyeléssel ők maguk is tudnak készíteni egy finom ebédet vagy vacsorát. Azt tanácsolom mindenkinek, hogy tisztelje magát annyira, hogy élvezetes, finom ételeket fogyasszon, amit a testünk és a lelkünk megérdemel”. - hangsúlyozta Kertész Éva, a 21 nő az egészségügyért alapítvány ügyvezetője.
A főzőshow az egészséges táplálkozás jegyében zajlott, melynek alapjait Kubányi Jolán táplálkozástudományi szakember, a Táplálkozástudományért Alapítvány elnöke ismertetette a főzőshow fiatal szakácsainak. Az “Én is tudok főzni!” elsődleges célja az volt, hogy a fiatalok körében népszerűsítse a főzést, valamint felhívja a figyelmet az egészséges táplálkozásra. A hazai felmérések egyértelműen igazolják, hogy a gyermekek és felnőttek táplálkozási szokásai egyaránt negatív tendenciát mutatnak, főként a túlsúly vonatkozásában. A programban résztvevők közreműködésével egy kérdőíves kutatás is készült a középiskolások táplálkozási szokásairól, melynek eredményeiről 2022 novemberében fognak beszámolni.

A rendezvényt számos partner támogatta, többek között a Budapesti Gazdasági Egyetem, az Eisberg Hungary Kft, a Nestlé Hungária Kft., a SpringMed Kiadó Kft., a Tesco-Globál Áruházak Zrt., a “Te+Én a Vendéglátásért” Bt., az Unilever Food Solution, és az Upfield Hungary Kft.
A borítókép forrása: Pexels.com


