Becsült olvasási idő: 1 perc
Érkezik a Széchenyi kártya 2.0
Legkésőbb a jövő év elején elindulhat a hazai vállalatok beruházásait támogató, új Széchenyi kártya.

A vállalkozók legnagyobb problémája továbbra is a a nehéz hitelhez jutás és a magyar belső piac zsugorodása.  Parragh László úgy véli, a bankok hitelezési hajlandósága 2008 októbere, vagyis a válság kirobbanása óta sajnálatos módon nem változott.

Az új kormány a problémát a Széchényi kártya 2.0 elindulásával orvosolná. A Fidesz gazdaságpolitikai koncepciójának kiépítésében  jelentősen részt vevő Parragh rádónknak elmondta, az elhatározás már megvan, valamint az elképzelés már a Fidesz elnökével folytatott korábbi egyeztetés során is felmerült, így a terv csak forráshiány miatt tolódhat későbbre.

A kamarai elnök úgy véli, hogy ideális esetben az új hitelprogram 50 millió forintig biztosítana pénzügyi támogatást a vállalatoknak, legfeljebb 5 éves futamidőre. Számításai szerint a program még plusz reklámköltséggel sem járna.  Azzal azonban mindenképp számolni kell, hogy időközben az euró bevezetésre kerülhet még a futamidő alatt. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke ezen kívül megjegyezte, hogy a jegybanki alapkamat még mindig túl magas a régió többi országához és az eurózóna szintjéhez képest, amit Parragh nyomasztónak tart a beruházási hitel esetében.

A konstrukció a jövő év elején, vagy akár már idén év végén is elindulhat.