Ukrán válság, növekvő energiaárak, munkaerőhiány, csökkenő kínálati keresztmetszet, továbbra is fennálló pandémiás helyzet - így adta meg az új normális helyzetképét Elke Moebius a Euroshop és EuroSIC igazgatója az eseményt beharangozó sajtótájékoztatón.

A kiskereskedelem beruházásainak világviszonylatban is vezető szakvásárát háromévente rendezik meg. A legutóbbin, 2020-ban 56 országból, több, mint 2200 kiállítót, 94 ezer látogató tekintett meg. A koronavírus okozta rendkívüli helyzetben abban az évben 19.000 szakmai látogatóval kevesebbet számláltak, mint a rekordot jelentő 2017-es rendezvényen.
Minden vásár nyolc témakör köré szerveződik. Jövőre összevonják az Üzlet design és a Visual merchandising témaköröket, ehhez pedig hozzácsapták a Boltfelszerelést is, így e három téma képez egy kategóriát. Újnak számít az Anyagok&Felületek tematika, melyben a természetes anyagok és a fenntarthatóság játsszák majd a főszerepet.
A Világítástechnológia mindig is erőssége volt a vásárnak, nem lesz ez idén sem másképp csupán a név változik „Világítás"ra (lightning). Hangsúlyos és nem változtak a Kiskereskedelmi technológia és Kiskereskedelmi marketing témakörök; ahogy az Expo - és esemény-marketing sem; ahol a színpadi felszerelés és technológia áll majd a középpontban.

A tavalyi Energiatakarékosság és Élelmiszertechnológia helyét a Hűtés és energia menedzsment veszi át; a Vendéglátóipari berendezések is stabil kategória. Idén is a fenntarthatóság jelenti az egyik fókuszt. További központi témát adnak a kereskedelemben egyre erősebb pozíciót jelentő konténer/kassza nélküli üzletek (autonomous store) is.
Jövőre több, mint 121 ezer négyzetméteren állítanak ki a kereskedelmet és partnereit szolgáló terméket, koncepciókat, és piaci irányzatokat.


