A múlt héten tartott, londoni World Chocolate Forumon a cég tulajdonosaként Gregory Aharonian is felszólalt. Aharonian szavainak értelmében az egészséges csoki titka (mily meglepő!) az összetevőkben, jelesül a tiszta kakaóban, és egy, az Andok bolíviai és perui régióiban fellelhető gyógynövényben rejlik.
Az édességnek egyelőre még csak a prototípusa van kész.
A piacra lépés a jövő esztendőre prognosztizálható.
„A kokacserje kivonatának mikrogrammos szintű felhasználásával el tudjuk tűntetni az édesítetlen kakaó keserű ízét” – mondta a fórumon Aharonian. – „Így mellőzhetjük a cukrot, az édesítőszereket és a csokiban fellelhető zsírok nagy részét, amivel szabadjára engedhetjük a kakaó egészségügyi előnyeit.”
„A kakaó ásványokban és antioxidánsokban gazdag, és koleszterincsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik” – fogalmazott a Kuka Xoco tulajdonosa.
Aharonian szerint az amerikai csokoládétáblák többsége minimum 70 százalék zsírt és cukrot tartalmaz. Ebben a termékben csupán 35 százalékra fog rúgni a mértékük. A tervek között máskülönben egy 10 százalékos csokoládé is szerepel. Hoppá!
Fordítás/szerkesztés: Zamaróczy Ádám

