Sokan rajonganak a diófélékért, és egyáltalán nem alaptalanul!
Pompás fehérjeforrások, túltengenek bennük a rostok és az egészséges olajok is.
Részben ez is közrejátszik abban, hogy költséges, „egy adagos” tasakok helyett tkp. érdemes ömlesztett, sótlan és pörköletlen formában megvásárolni őket.
Jóllehet, nem romlanak meg olyan gyorsan, mint a banán vagy paradicsom, a dióféléket mégsem jó ötlet pár héten túl szobahőmérsékleten tárolni. A zsírok bennük és még a magvakban is idővel megavasodnak, így ásva alá a gyümölcsök íz- és tápanyagprofilját.
A legegyszerűbb megoldás, ha légmentes visszazárható zacskóban tároljuk őket a fagyasztóban.
Szívesen.

