Becsült olvasási idő: 1 perc
Fazekas Sándor: új korszak kezdődik a magyar mezőgazdaságban

A vidékfejlesztési miniszter szerint vissza kell szerezni a belső piacokat, és új külső piacokon is meg kell jelenniük a magyar mezőgazdasági és élelmiszeripari termékeknek.

Új korszak kezdődik a magyar mezőgazdaság történetében a Magyar Agrár-, Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Kamara (Új Nemzeti Agrárkamara) megalakulásával – jelentette ki Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter csütörtökön Budapesten.

agrárA vidékfejlesztési miniszter az új köztestület országos alakuló küldöttgyűlésén rámutatott: most a legfontosabb cél, hogy a magyar mezőgazdaság növekedjen, többet tudjon termelni, több embernek tudjon munkát adni. Emellett vissza kell szerezni a belső piacokat, és új külső piacokon is meg kell jelenniük a magyar mezőgazdasági és élelmiszeripari termékeknek.

A mezőgazdaság már három éve jobban teljesít – szögezte le a miniszter. Hozzátette: a magyar mezőgazdaság lépésről-lépésre, szívós munkával többet termel. Példás együttműködés alakult ki az elmúlt években – jegyezte meg – az agrárium szereplői és a szaktárca között. Ennek alapján pedig az eredményes együttműködés további folytatására tett javaslatot a jelenlévőknek.