Becsült olvasási idő: 1 perc
Fejlesztés a Zemplén Csokoládégyárban

Fejlesztette üzemét a Sárospatak-Hungária Édesipari Kft., a Zemplén Csokoládégyárban csaknem 361 millió forintos beruházás fejeződött be - közölte a társaság az MTI-vel.

A cég ehhez 144 millió forint támogatást nyert az Új Széchenyi Terv pályázatán.
A tájékoztatás szerint a tíz évvel ezelőtt, 2004-ben zöldmezős beruházásban létrehozott édesipari gyárban most új üzemrészt építettek, amelybe automata csokoládégyártó gépsort állítottak be.

A társaság jelenleg egy csokoládégyárral és egy kakaócsomagoló üzemmel rendelkezik. A tevékenységet 2004-ben egyedi szaloncukor gyártásával kezdték, azóta a saját márkás és prémium szaloncukrok mellé felkerült a termékek listájára a szeletes csokoládé, a mártott ostya, különféle szezonális csokoládétermékek, és a bevonómassza is. A mostani beruházás lehetővé teszi, hogy úgynevezett üreges termékeket - csokitojást, nyúl- és mikulásfigurákat - is gyártsanak.

A sárospataki csokoládégyár a 2012-es üzleti évben csaknem nettó 4 milliárd forint értékben értékesítette termékeit, fele-fele arányban hazai és exportpiacokon. Az üzemi eredmény meghaladta a 65 millió forintot.

A társaság jelenleg hetvenöt embert alkalmaz, a fejlesztésnek köszönhetően kisebb létszámbővítés várható.