Becsült olvasási idő: 0 perc
Fél tonna dohányt foglalt le a NAV

Fél tonna dohánylevelet és vágott dohányt foglaltak le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai Debrecen közelében, egy tanyán – közölte a NAV Észak-alföldi Regionális Bűnügyi Igazgatóságának sajtóreferense pénteken.

Jánvári Regina elmondta, a 423 kilogramm dohánylevél és 70 kilogramm vágott dohány értéke 12 millió forint. 

Közölte, a NAV munkatársai „munka közben” találtak rá a tanyán két férfira, akik egy kis épületben a dohánylevelek aprításával és csomagolásával foglalkoztak. Az épület előtt egy kartondoboznyi vágott dohány, belül pedig nagy mennyiségű leveles és vágott dohány, valamint elektromos darálógép, dohányfésű és digitális mérleg volt. 

A pénzügyi nyomozók költségvetési csalás és jövedékkel való visszaélés elősegítése miatt folytatnak nyomozást.