Becsült olvasási idő: 0 perc
FM: a kormány a tejtermelőkkel van

A Földművelésügyi Minisztérium számos agrárkormányzattal karöltve a március 14-i Mezőgazdasági és Halászati Tanácson kívánt intézkedéseket kicsikarni a gazdák megsegítése érdekében.

Lassan egy éve tiltakoznak Franciaországtól Belgiumon keresztül egészen Finnországig az európai uniós gazdálkodók a tartósan alacsony európai tej átvételi árak miatt, érdemi lépéseket követelve a folyamatok megfordítása érdekében. Az európai szintű válságra európai szintű megoldások szükségesek, a 2016. március 14-i Mezőgazdasági és Halászati Tanácson is a magyar tejtermelők érdekében kívánt intézkedéseket kiharcolni a Földművelésügyi Minisztérium sok más agrárkormányzattal szövetkezve. Sajtóközleménye szerint az FM mindemellett szolidaritásáról biztosítja mindazokat a tejtermelőket, akik demonstrációk keretében kívánják felhívni valamennyi piaci szereplő, kereskedő figyelmét a tisztességes forgalmazói magatartásra, amelyet hatóságai révén a minisztérium is mindenkivel be kíván tartatni.