A tájékoztatás szerint az FM vizsgálatot rendel el azon - szórványosnak tekinthető - esetekben, ahol a tárca értesülései szerint a gazdák nem tettek eleget művelési és gyommentesítési kötelezettségüknek.
Az agrártárca egyben felszólítja a földműveseket az állami földhaszonbérletek szakszerű kezelésére és szerződésben vállalt kötelezettségeik teljesítésére.
A közleményben az FM visszautasítja azon állításokat, miszerint a nemzeti tulajdonú területeken dolgozók célja nem a földművelés, hanem a területalapú támogatások felvétele lenne.
A szaktárca álláspontja szerint a haszonbérlők zöme eleget tesz a haszonbérleti kontraktusban foglalt előírásoknak.
A tárca szankcionálni fogja azokat a haszonbérlőket, akik parlagon hagyják a földet - teszik hozzá.
A közlemény szerint néhány integrációban termelt, kései vetésű növényi kultúra kivételével lényegében befejeződtek a tavaszi vetések Magyarországon.

