Becsült olvasási idő: 1 perc
FM: szigorítják a földművelés ellenőrzését

Szigorítja a földművelés ellenőrzését a szaktárca, és szankcionálni fogja, ha a haszonbérlők parlagon hagyják a földterületet - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) kedden az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint az FM vizsgálatot rendel el azon - szórványosnak tekinthető - esetekben, ahol a tárca értesülései szerint a gazdák nem tettek eleget művelési és gyommentesítési kötelezettségüknek.

Az agrártárca egyben felszólítja a földműveseket az állami földhaszonbérletek szakszerű kezelésére és szerződésben vállalt kötelezettségeik teljesítésére.

A közleményben az FM visszautasítja azon állításokat, miszerint a nemzeti tulajdonú területeken dolgozók célja nem a földművelés, hanem a területalapú támogatások felvétele lenne. 

A szaktárca álláspontja szerint a haszonbérlők zöme eleget tesz a haszonbérleti kontraktusban foglalt előírásoknak.

A tárca szankcionálni fogja azokat a haszonbérlőket, akik parlagon hagyják a földet - teszik hozzá. 

A közlemény szerint néhány integrációban termelt, kései vetésű növényi kultúra kivételével lényegében befejeződtek a tavaszi vetések Magyarországon.