Becsült olvasási idő: 1 perc
Fogyasztókat véd a médiahatóság

Együttműködést írt alá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) és a Fogyasztóvédelmi Hatóság. A fogyasztói panaszok hatékonyabb kezelése a cél.

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) és a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) együttműködési megállapodást kötött, melyet hétfőn írt alá Szalai Annamária, az NMHH elnöke és Pintér István, az NFH főigazgatója Budapesten. Az együttműködés célja, hogy a fogyasztói panaszokat hatékonyabban tudják orvosolni.

A két hatóság között korábban is volt együttműködés, a most aláírt megállapodás tartalmát a megváltozott feladat- és hatáskörhöz igazították annak érdekében, hogy gyorsabban csirkejussanak megoldáshoz, jogorvoslathoz a panaszosok, és kiszűrjék a kettősséget.

Az NFH-hoz tavaly mintegy 90 ezer panasz érkezett különböző területekről, ezek 7-8 százaléka az elektronikus hírközlés témáját érintette. Ilyen kifogás volt például, hogy a szolgáltató nem tájékoztatja megfelelően az ügyfelet a panaszkezelés feltételeiről, az ügyfélszolgálat működéséről.

Az együttműködés egyik eredménye, hogy lehetővé teszi, hogy az eddiginél gyorsabban helyezzék át az egyes panaszokat az illetékes hatósághoz. A legtöbb panasz a számlázáshoz kapcsolódik, növekvő tendenciát mutat az előfizetői szerződéssel kapcsolatos kifogás, és számottevő mennyiségű panasz érkezik a szolgáltatás minősége és az ügyfélszolgálattal kapcsolatban is.

A NMHH továbbá vállalja, hogy havi rendszerességgel összegyűjti, hozzáférhetővé teszi az NFH számára azokat a reklámokat, amelyek első alkalommal kerülnek adásba, illetve tájékoztatást ad a hatáskörébe nem tartozó, de problematikusnak ítélt médiatartalomról, reklámokról.