Becsült olvasási idő: 1 perc
Guinness-rekord született Budapesten

Guinness-rekordot döntöttek a Milka Nagy Lassúzós napján június 9-én. Soha a világon még nem lassúztak együtt annyian, mint a Margitszigeti Atlétikai Centrumban tartott rendezvényen.

Összesen 5188 ember borult össze, elbúcsúztatva a Franciaországból származó korábbi, 5030 fős  rekordot.

A felvezető országos kampány outdoor és online felületekre, aktivitásokra, és print hirdetésekre épült, valamint eredményesen aktivizálták a Milka több mint 400 ezres Facebook-rajongói közösségét. A márka megbízásából a HPS Experience dolgozta ki a Nagy Lassúzós Nap kreatív koncepcióját és az ügynökség bonyolította le az eseményt is.

milkaAz esemény koncepciója szerint az egész várost hívta lassúzni a Milka. A Nagy Lassúzós Napon az érdeklődők együtt fedezhették fel újra a leggyengédebb táncot, amely lehetőséget ad rá, hogy a rohanó világban az emberek közelebb kerüljenek egymáshoz. A Milka szándéka az volt, hogy „Merj gyengéd lenni” szlogenjéhez híven összehozza az embereket – a helyszínre nemcsak párokat vártak, de a szervezők kitűzőkkel segítettek azoknak is táncpartnert találni, akik egyedül érkeztek.

Az este folyamán színpadra lépett Zséda, Tolvai Renáta, Majka és Curtis, Király Viktor és Puskás Peti. A hírességek Piringer Patrícia és Harsányi Levente mikrofonja előtt meséltek lassúzós élményeikről. A helyzethez illő leggyengédebb dalt a Milka rajongói közönsége választotta ki a Facebookon. A rajongók kedvence Adele „Someone like You” című száma lett, így Zséda és Király Viktor a rekordkísérlethez ezt a dalt adta elő duett formájában. A Guiness-rekordok szervezetének képviselője a helyszínen, tanúsítvánnyal igazolta az új rekord megszületését.

Néhány kép a rendezvényről:

http://www.flickr.com/photos/noguchi/sets/72157630042826965/

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.393913960643671.77503.140200852681651&type=1

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.393944697307264.77509.140200852681651&type=1