A felmelegedés gyorsítja a növények fejlődését - olvasható a Fruitveb Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács közleményében.
Az agrometeorológiai elemzés szerint a kalászosok a virágzás, a repce a szemképződés fázisában, jó időben kaptak nedvességet. A kukoricának és a napraforgónak főleg az Alföldön volt szüksége esőre.
A napokban kezdődött felmelegedés segíti a további fejlődést, bár a tartós levélnedvesség miatt a kórokozók is gyorsan szaporodnak.
Az előző hetek hűvös időjárása lassította ugyan a növények növekedését, az eső ugyanakkor segített. Bőven jutott a mélyebb talajrétegekbe a csapadékból, helyenként a belvíz is megjelent.
A felmelegedés miatt azonban ezek napokon belül eltűnhetnek, a csapadékhajlam csökken, tartós eső nem is várható a héten - írták az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) előrejelzése alapján.
Kiemelt kép: adobe


