Az ügyletnek köszönhetően egy közös holdingtársaság jön létre, amelyben a Pepsinek 39 százalékos részesedése marad, így továbbra is részesül a gyümölcsléeladások bevételeiből - írja a lap.

Ramon Laguarta, a PepsiCo elnök-vezérigazgatója úgy nyilakozott, hogy a közös vállalat megfelelő erőforrásokat biztosít arra, hogy a Pepsi a jövőben az egészségersebb snackekre és nulla kalóriatartalmú italokra koncentrálhasson, valamint az olyan termékekere, mint a SodaStream, melyek hasznosabbak a fogyasztóik és az egész bolygó számára.
A vevő, a PAI Patrners korábban már a Nestlével is kötött hasonló üzletet, akkor a svájci központú cég amerikai fagylalt üzletágát vette át.

