Becsült olvasási idő: 1 perc
Gyümölcslé márkákat ad el a Pepsi

Tropicana, Naked és több más gyümölcslé márka már nem a PepsiCo Inc. tulajdona. A vevő egy francia magántőketársaság, az ár pedig 3,3 milliárd dollár. Az üdítőital gyártó a befolyó összegből pénzügyi helyzetét kívánja rendezni, valamint az egészségesebb termékei értékesítését igyekszik felfuttatni írja a Haszon.hu a Bloombergre hivtakozva. 

Az ügyletnek köszönhetően egy közös holdingtársaság jön létre, amelyben a Pepsinek 39 százalékos részesedése marad, így továbbra is részesül a gyümölcsléeladások bevételeiből - írja a lap.

Ramon Laguarta, a PepsiCo elnök-vezérigazgatója úgy nyilakozott, hogy a közös vállalat megfelelő erőforrásokat biztosít arra, hogy a Pepsi a jövőben az egészségersebb snackekre és nulla kalóriatartalmú italokra koncentrálhasson, valamint az olyan termékekere, mint a SodaStream, melyek hasznosabbak a fogyasztóik és az egész bolygó számára.

A vevő, a PAI Patrners korábban már a Nestlével is kötött hasonló üzletet, akkor a svájci központú cég amerikai fagylalt üzletágát vette át.