Az almát a település címerével ellátott vászonzsákokba csomagolták, a gyümölcsöt a dánszentmiklósi Mosolygó Alma óvodásai pakolják furgonra - közölte Sipeki Zsolt polgármester az MTI-nek.
A rakomány a Mikulással, illetve a zöld színbe öltözött manókkal kora délután érkezik a kórház Delej utcai bejáratához. A Mikulás és kísérete a kórtermeken végighaladva osztja szét az almát a kicsiknek és a személyzetnek - mondta a polgármester, hozzátéve, hogy a válogatott gyümölcs a Dánszentmiklóson élő gazdák jóvoltából kerül a "puttonyba", onnan pedig a gyógyuló gyerekekhez.

Becsült olvasási idő: 0 perc
Gyümölcsöt visz a Mikulás
Mintegy kétmázsányi almával érkezik a dánszentmiklósi Mikulás pénteken a budapesti Heim Pál Gyermekkórházba.
