Becsült olvasási idő: 2 perc
Hazai dinnyével akciózik a Spar

Magyar, pontosabban Békés megyei dinnyével töltötték fel az elmúlt napokban a Spar üzleteit, noha csak július 18-tól hirdették meg a magyar görögdinnye értékesítési akciót. 

A magyar dinnye fogyasztását támogató, múlt héten indult kampány részeként áruházi kóstoltatások kezdődnek a SPAR hálózatában. A népszerűsítő kampány mai, ünnepélyes nyitóeseményét megtisztelte jelenlétével Dr. Kardeván Endre, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára is.

Saltzer Kornél ügyvezető igazgató jelezte, szándékaik szerint a szezon végéig mintegy 4000-4500 tonna hazai termesztésű dinnyét értékesítenek. A Spar üzletkötői hagyományosan, egyéni termelőktől és újabban egy tész-től vásárolják a szántóföldi gyümölcsöt, ez teszi lehetővé, hogy a hazai görögdinnye kedvező fogyasztói ára mellett kiváló minőségével is felhívja magára a vásárló figyelmét.

A Vidékfejlesztési Minisztérium, a Magyarországi Dinnyetermelők Szövetsége, valamint a Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet közötti egyeztetés értelmében, a magyar dinnye népszerűsítését szolgáló kampány része az áruházi dinnyekóstoltatás is, melynek SPAR-hálózaton belüli, tájékoztatóval egybekötött ünnepélyes kezdetére 2012. július 18-án reggel, a budapesti Allee Bevásárlóközpontban lévő INTERSPAR áruházban került sor.

Az eseményen részt vett Dr. Kardeván Endre, a Vidékfejlesztési Minisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős államtitkára, valamint Dr. Mártonffy Béla, a Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet elnöke is. 

Márkázni fogják a dinnyét

Az üzletlánc hagyományosan jó kapcsolatokat ápol a gyümölcs és zöldségszövetséggel, ennek köszönhetően a görögdinnye mellett a szezonális termékekből is bőséges az áruházak kínálata, közte a magyar őszibarackból, paradicsomból és paprikából. Saltzer Kornél bejelentette, jövőre márkázva helyezik ki a pultokra a hazai görögdinnyét, rangot adnak a termőhelyeknek és a dinnyével foglalkozó gazdálkodóknak.

Kardeván Endre, a vidékfejlesztési tárca államtitkára közölte, a dinnyeszezon kezdetén tartott hatósági ellenőrzések javuló képet festenek. Összesen tíz hibát, illetve szabálytalanságot tártak fel, ebből két cég jogosulatlan kereskedelmet folytatott, négyen pedig kisebb-nagyobb jelölési mulasztást követtek el. Az érintett vállalkozásokra 2,3 millió forint bírságot vetettek ki. Az államtitkár megerősítette, a következő nyári hetekben az idényjellegű zöldség-gyümölcs és élelmiszer értékesítés valamennyi területét ellenőrzik, többek között az ellenőrök felkeresik a piacokat, a vendéglátó egységeket és a turizmus területén tevékenykedő vállalkozásokat. 

A népszerűsítő kampány részeként július 20-án és 21-én a SPAR országosan 150 üzletében kóstoltatást szervez az ízletes gyümölcsből, melynek hagyományos és magnélküli fajtái is kaphatók a SPAR hálózatában.