Ha valaha is abban reménykedtünk, hogy helyettünk egyszer majd egy robot fogja elvégezni a bevásárlást, bizonyos szempontból eljött a mi időnk. Miközben az élelmiszerek beszerzésekor az áruházak házhozszállítási szolgáltatásai egyre meghatározóbbá válnak, érezhető volt, hogy az automatizáció egyszer ebbe a szegmensbe is beteszi a lábát.
Egy Robomart nevű cég például már önvezető kisbuszokkal tervezi a „küszöbünkig” elcipelni a megrendelt élelmet.
A hűtött jármű rekeszekben juttatja el a portékát a fogyasztóhoz, aki itt önkezével válogathatja a számára megfelelő termékeket (jelen esetben – úgy látszik – zöldségeket és gyümölcsöket). Egy ’grab and go’ (ragadd el és menj) nevű szabadalmaztatott rendszer közben folyamatosan nyomon követi, hogy mit vett el a vásárló, és ez alapján állítja ki a számlát.
A koncepció egyik legnagyobb előnye, hogy a vevő immár a házhozszállított termékekből is maga választhatja ki a számára megfelelő árucikkeket. Csodálatos pozitívum még, hogy nem kell kiállnunk a kereskedők folyamatos nyugtalankodását.
A Robomart számára az nVidia 5. szintű (tökéletes) önállóságot biztosító vezetési platformja teszi lehetővé, hogy a városban hiba nélkül eligazodhasson. A kisbuszt gyártó cég már kész van a prototípussal, és már csak a kaliforniai hatóságok engedélyét várja, hogy a tesztelését megkezdhesse.

