Szente Vajk rendezésében rapperek, az underground zenei élet alakjai, színészek és egy stand-up humorista segítségével, színházi előadás keretei között idézte meg a Red Bull a márciusi ifjak szellemiségét. A Red Bull Pilvaker nem titkolt célja, hogy a XXI. század nyelvén, népszerű művészek tolmácsolásában vigye közelebb a forradalmi költők verseit, gondolatait a fiatalokhoz. Megszólalt többek között a színpadon a Nemzeti Dal, a Walesi bárdok, a Füstbement terv és Szabadság, szerelem – mind a rap és a mai kor hangján. Az „ej mi a kőből” talán „hé, mi a szitu” lett a 166 év alatt, a forradalom üzenete és eszmeisége azonban mit sem változott.
Két évvel ezelőtt slam-poetry (szabadköltészet) és rap versenyként indult útjára a Red Bull Pilvaker, amely mára színházi előadássá nőtte ki magát. A koncepció egyik lényeges eleme, hogy a magyar történelem olyan háttértörténeteit, érdekességeit is bemutassa, amelyek kevésbé ismertek, ám izgalmasak lehetnek a nagyközönség számára. Megismerhettük például Kossuth Zsuzsanna, vagy Szendrey Júlia történetét.
Fotó: Mark Somay/Red Bull
A Red Bull Pilvakerben idén szerepelt Dipa (DSP), Bom (DSP), Saiid (Akkezdet Phiai), Diaz, Wolfie (Punnany Massif), Fluor Tomi, Snow, Sub Bass Monster, Fura Csé, Kautzky Armand, Szervét Tibor, Kiss Ádám, Sena (Irie Maffia), Földes Eszter, Trecskó Zsófi, a zenei alapot pedig a Random Trip zenészei és a DJ páros, Gerysson és R’Nold szolgáltatták.

