A békéscsabai versennyel olyan követendő hagyományt sikerült kialakítani, amely lassan már ki is növi magát, hiszen idén már rekord számú, 128 csapat nevezett, igazi családi nappá téve a gasztronómiai eseményt – hangsúlyozta a politikus.
A sertésfogyasztásnak mindig óriási hagyományai voltak nálunk, a csülökpörköltöt különböző technikával, ízesítéssel ugyan, de az ország minden részen készítik, az ilyen rendezvények pedig nagyon jó, ezért mindenképp támogatandó reklámjai a magyar sertésnek, és nagyban hozzájárulhatnak a sertéságazat ösztönzéséhez, a fogyasztás emeléséhez – tette hozzá Budai Gyula.

