Becsült olvasási idő: 0 perc
Idén nem lesz olyan sok alma

Kisebb almatermés várható az idén a tavalyinál - közölte Budai Gyula, a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára sajtótájékoztatón szerdán.

A becslések szerint a múlt évi 750 ezer tonna almával szemben 500-570 ezer tonna gyümölcs termett - mondta Budai Gyula, majd hozzátette, hogy a legnagyobb termőterülettel rendelkező Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 300-350 ezer tonna almatermést becsülnek, és a nyírségi kertekben a meleg miatt korábban érő fajták szedésével már megkezdődött a szüret is.