Becsült olvasási idő: 1 perc
Így élhetünk energiatakarékosabban

A globális felmelegedés tagadhatatlanul hatással van mindannyiunk életére. Azt azonban kevesen tudják napjainkban, hogy bolygónk szennyezettségéért mi magunk, fogyasztók is felelősek vagyunk. A Samsung a Föld Órája alkalmából arra hívja fel a figyelmet, hogy a megfelelő háztartási eszközök és műszaki cikkek napi szintű használatával egyszerűen, mégis drasztikusan csökkenthetjük ökológiai lábnyomunkat, és így mi is hozzájárulhatunk Földünk megmentéséhez. 

Áramtalaníts!
Sokan valószínűleg el sem hinnék, hogy az otthoni elektromos berendezéseink készenléti állapotban való fogyasztása, sőt akár egy konnektorban felejtett telefontöltő is a teljes villanyszámlánk kb. 5%-át teszik ki. Egyszerű odafigyeléssel azonban, azzal, ha kihúzzuk a konnektorból a nem használt készülékek csatlakozóját, nemcsak pénzt spórolhatunk, de a klíma védelméhez is hozzájárulhatunk.

Samsung tipp: ha régi tévénk helyett egy új LED tévén nézzük kedvenc műsorainkat, nemcsak sokkal jobb képminőséget kapunk, de éves villanyszámlánk 61 százalékkal lehet alacsonyabb.

Moss okosan!
A mosás kifejezetten egy olyan házimunka, amellyel a legtöbbet spórolhatunk, sőt a környezetünkért is igen sokat tehetünk. Így például, ha a mosógépet csak akkor indítjuk el, amikor megtelt, vizet, áramot és még mosószert is spórolhatunk egyszerre.  

Samsung tipp: már számos mosógép kapható ECO programmal, melynek lényege, hogy kisebb hőfokon is intenzív a tisztítás, azaz kevesebb energiát használ a mosáshoz.

Keresd az Energy Star címkét!
A hűtőszekrény folyamatosan, éjjel-nappal működik, és mindeközben energiát fogyaszt, mégpedig az otthoni büdzsé szempontjából igen jelentős mennyiséget: otthonunk energiafelhasználásának 30%-át teszi ki. Épp ezért nem véletlen, hogy az Európai Unióban ez volt az a háztartási készülék, amely energiafelhasználásával először kezdtek foglalkozni, s melyre először került bevezetésre az energiacímke. Persze ahhoz, hogy a havi energiaszámla végösszegét jelentősen leapasszuk, nem elegendő csupán a korszerű, energiahatékony frizsider. A folyamatos optimális működtetés, vagyis a hűtőgépek környezettudatos használata legalább ennyire fontos.

Gazdaságos megoldás a nyári hőségben is!
A nyári kánikulában otthonunk hőmérsékletének 1 fokkal való csökkentése háromszor több energiát emészt fel, mint 1 fokkal való felfűtése. Sőt minél nagyobb a kinti és a benti hőmérséklet közötti különbség, annál nagyobb energiafogyasztással kell számolnunk. Éppen ezért a légkondicionálót úgy érdemes beállítani, hogy a kinti és benti hőmérséklet közötti különbség semmiképp se legyen több 8-10 foknál.