Becsült olvasási idő: 1 perc
Illegális vágóhidat lepleztek le

A gyanú szerint évek óta működött a Zala megyei Kerkabarabáson az az illegális vágóhíd, amelyet a héten lepleztek le a rendőrök – közölte a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság pénteken.

Elszállítás megsemmisítésre (Fotó: Rendőrség)Egy körözési akció keretében jutottak el a Lenti Rendőrkapitányság munkatársai az ingatlanhoz, amelynek udvarán egy hűtőkocsi állt, feldolgozott félsertésekkel megrakodva. Az eljárás eddigi adatai alapján három, Pápa környéki férfi foglalkozott a sertések felvásárlásával, az állatokat ehhez a kerkabarabási házhoz szállítottak feldolgozásra.

A feldolgozóknak külön listájuk volt a Elszállításra váró disznóhús (Fotó: Rendőrség)megrendelőkről, a hűtőkocsiban talált félsertések már szállításra vártak. Miután a sertéseknek nem volt származási igazolásuk, és bevizsgálásuk sem történt meg, a területi főállatorvos intézkedett az emberi fogyasztásra alkalmatlan hús azonnali megsemmisítéséről. A helyszínen kiderült az is, A feldolgozandó disznóhús (Fotó: Rendőrség)hogy az állatok feldolgozásakor keletkezett melléktermékeket a szomszéd erdőbe hordták. Az ingatlan tulajdonosánál tartott házkutatáson előkerült 1800 liter gázolaj is, amelynek eredetéről az illető nem tudott elszámolni, ezért a rendőrök a Nemzeti Adó- és Vámhivatalt is értesítették.

A gyanúsítottak ellen a rendőrség rossz minőségű termék forgalomba hozatala, valamint hulladékgazdálkodás rendjének megsértését megalapozó gyanú miatt indított büntetőeljárást.