V. Németh Zsolt, a Vidékfejlesztési minisztérium államtitkára a 180 percben elmondta: fontos, hogy a gazdák több lábon álljanak, „alternatív tevékenységgel” ellensúlyozzák a mezőgazdasági termelésből származó bevételek ingadozását, hasznosítani tudják a szezonálisan rendelkezésre álló munkaerőt és a legmagasabb szintet érjék el a termékek feldolgozásában.
Az államtitkár példaként említette, hogy többen pályáztak építőipari tevékenységre, hiszen az építőipari gépek felhasználhatók a belvíz elleni védekezésben, illetve hófúvás idején is.
Hozzátette: sok pályázat érkezett lovas és borturisztikai szolgáltatások megvalósítására, falusi szálláshely kialakítására, bemutató helyiség kialakítására.
Az érintettek eddig összesen 16,5 milliárd forintos igényt nyújtottak be az újdonságnak számító pályázatra – közölte V. Németh Zsolt. Kiemelte: újszerű volt a lebonyolítás módja is, hiszen 3 hónapon belül kiküldték a támogató határozatokat.
Az államtitkár közölte: a legtöbb pályázat Borsod-Abadúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből érkezett, sokan éltek a lehetőséggel Hajdú-Bihar és Bács-Kiskun megyében is.

