Becsült olvasási idő: 1 perc
Duplázni kellene a kenyér árát

Ezt az áremelést szeptemberben mára a vevők is érezni fogják - számol be a 24.hu.

Idén kevesebb búza terem, így várhatóan emelkedik a liszt és a kenyér ára is. Egy kiló kenyér minimális ára 200 forint körül van, de ez a következő hetekben változhat. A szakemberek szerint 10-15 százalékos drágulásra is lehet számítani szeptembertől.

Az ATV Híradójának az egyik hajdúsági cég vezetője azt mondta, Európában csak Bulgáriában olcsóbb a kenyér, a magyar sütőipar szenved attól, hogy nincsenek normális árak - írja a 24.

Szakács Tamás, a Hajdúsági Sütödék Zrt. vezérigazgatója szerint idén már két lisztáremelést csináltak végig úgy, hogy nem emelték a kenyér árát, de a szeptemberit már a vevők is érezni fogják. Hozzátette, hogy duplázni kellene a kenyérárakat, ez nyilván rövid távon képtelenség.

A szakember szerint a következő években helyre kell tenni az ágazat jövedelmezőségét: mert a sütőipari cégek 60 százaléka vesztesége és nem tudja rendesen kifizetni a béreket.