Idén kevesebb búza terem, így várhatóan emelkedik a liszt és a kenyér ára is. Egy kiló kenyér minimális ára 200 forint körül van, de ez a következő hetekben változhat. A szakemberek szerint 10-15 százalékos drágulásra is lehet számítani szeptembertől.
Az ATV Híradójának az egyik hajdúsági cég vezetője azt mondta, Európában csak Bulgáriában olcsóbb a kenyér, a magyar sütőipar szenved attól, hogy nincsenek normális árak - írja a 24.
Szakács Tamás, a Hajdúsági Sütödék Zrt. vezérigazgatója szerint idén már két lisztáremelést csináltak végig úgy, hogy nem emelték a kenyér árát, de a szeptemberit már a vevők is érezni fogják. Hozzátette, hogy duplázni kellene a kenyérárakat, ez nyilván rövid távon képtelenség.
A szakember szerint a következő években helyre kell tenni az ágazat jövedelmezőségét: mert a sütőipari cégek 60 százaléka vesztesége és nem tudja rendesen kifizetni a béreket.

