Donald Trump az elmúlt hetekben egyre intenzívebben bírálta a kínai kormányt a koronavírussal kapcsolatos információk nyilvánosságra hozatalával kapcsolatos hibák miatt, illetve utalt arra, hogy ennek árát Peking még megfizeti - számolt be a Növekedés.hu.
Bár Trump beszélt a kapcsolatok megszakításáról, azt nem tisztázta, pontosan mire is gondol. Ugyanakkor tény, hogy egyes kormányzati tisztviselők szorgalmazzák a kínai beszállítók kizárást az amerikai vállalatok ellátási láncából, hívja fel a figyelmet a Financial Times.
Az elképzelést elősegítendő csütörtökön egy rendeletet is aláírt az elnök, amely szerint a hazai gyártás támogatása érdekében az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynöksége hitelt nyújthat a koronavírus-válság miatt nehéz helyzetbe került vállalkozásoknak.
Az elnök arról is beszélt, el tudja képzelni, hogy adót vessenek ki azokra a vállalkozásokra, amelyek külföldön gyártanak. Ezzel is igyekszik arra ösztönözni az amerikai gyártókat, hogy belföldi beszállítókkal dolgozzanak.

