Becsült olvasási idő: 1 perc
Elindult a Johnnie Walker kampánya

"Soha ne igyál, ha vezetsz!" címmel Magyarországon is elindult a Johnnie Walker nemzetközi kampánya. 

"Soha ne igyál, ha vezetsz!" címmel Magyarországon is elindult a Johnnie Walker nemzetközi kampánya. A skót whiskymárkája gyártója, a Diageo nyolc éve indította el „Join The Pact” kampányát, hogy felhívja a figyelmet a felelősségteljes gépjárművezetésre. A kampány a Mercedes McLaren Forma 1-es csapata támogatásával most Magyarországra is eljutott, a cél pedig, hogy tízezer csatlakozó követőt találjanak.

A kampánnyal kapcsolatos magyarországi figyelemfelhívás előmozdítására a kampány ügynöksége, a Nexus Event olyan hírességeket kért fel, akik mindennapi tevékenységükkel is bizonyították, hogy életszemléletük és életvitelük példaértékű. A kampány magyarországi arcai Michelisz Norbert és Szujó Zoltán lesznek.

A Join the Pact hosszú távú célkitűzése, hogy a fogyasztókat világszerte felelősségteljes gépjárművezetésre buzdítsa a kampányban történő részvétellel. A kezdeményezés mindezidáig több mint egymillió fogadalmat gyűjtött össze, idén pedig további egymillió begyűjtése a cél.

A nemzetközi kampányban olyan egykori és jelenlegi Forma 1-es sztárpilóták is részt vesznek, mint Mika Häkkinen, Jenson Button vagy Lewis Hamilton. A Johnnie Walker és a McLaren-Mercedes együttműködése régóta tart, idén pedig Kevin Magnussen, tehetséges Forma 1-es pilóta is nevét adta a kezdeményezéshez.

A kezdeményezéshez elsősorban a Johnnie Walker Facebook-oldalán lehet csatlakozni egy applikáció segítségével. A programhoz továbbá hozzá lehet járulni az #énNEMvezetek Instagram és Twitteren történő megosztásával. Ezen kívül a Johnnie Walker autót tervezett a „Never Drink and Drive” („Soha ne igyál, ha vezetsz!”) üzenettel, amelyet a felelősen alkoholt fogyasztó nagyköveteink írnak alá, és négy nagyobb budapesti bevásárlóközpontban mutatják be a következő hetekben.