Több vállalatról van szó, amelyek az autóiparban és a megújulóenergia-iparban működnek, a tárgyalásokat hivatalosan is megindították arról, hogy milyen céllal és feltételekkel jönnének Magyarországra.

Több mint 160 japán cég van jelen Magyarországon, amelyek több tízezer embernek adnak munkát. Fontos témája volt a Japánban folytatott megbeszéléseknek a magyar élelmiszerexport helyzete. Magyar Levente felidézte, hogy az ágazat sok kárt szenvedett az elmúlt években főként a sertéspestis és a madárinfluenza miatt.
Japán a magyar élelmiszertermékek legnagyobb ázsiai felvevőpiaca. Magyarország ezen a területen is szeretné javítani a kapcsolatokat, és kiterjeszteni az együttműködéseket, ezért nagy japán élelmiszer-felhasználókkal, például étteremláncokkal tárgyalnak magyar alapanyagok beszállításáról, amelyek jelentős mennyiséget tudnának venni. Ez komoly segítség lenne a magyar termelőknek és a hazai feldolgozóiparnak.
Az államtitkár kitért arra is, hogy hétfőn megnyitották Tokióban a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség irodáját. A kirendeltség fontos központja lehet a szerteágazó külkereskedelmi kapcsolatoknak, de főként az élelmiszeriparnak jelenthet nagy perspektívát Japánban, mert a kisebb cégeknek, például a hazai élelmiszer-feldolgozóknak szükségük van a közvetítésre.

