Hozzányúl a béren kívüli juttatások rendszeréhez a kormány. A javaslat szerint a cafeteriát terhelő közteherrendszer jelentős átalakítását kezdeményezi a kabinet.
Nőhet a közteher
Az adóterhelés azonos lesz az egyes meghatározott juttatásokat terhelő közteherrel, azaz a juttatások értékének 1,19-szerese után 16 százalék szja-t és 27 százalék ehót kell fizetnie a munkáltatónak. A cafeteria jelenlegi 35,7 százalékos közterhe 51,17 százalékra nőne. Ha elfogadják az új szabályokat, a munkaadók csökkenteni fogják a munkavállalóik cafeteriajuttatásait, véli Fata László szakértő.
Jövőre 24 százalék nem adna
A Cafeteriatrend a nem reprezentatív felmérésében 217 munkáltatót kérdezett meg: a válaszadó munkáltatók 42,4 százaléka azt mondta, hogy biztosítana jövőre cafeteriát a munkatársainak, de a közterhek növekedésével csökkentené a dolgozóknak adott juttatások értékét.
A cikk ezen a linken olvasható tovább.

