Becsült olvasási idő: 2 perc
"Jó veled az iskolakezdés"

A Bonami adománygyűjtő kampányt indított nyár végén az Egyszülős Központtal közösen, amely során 231 570 Ft összeggel járult hozzá több, mint 50 család megsegítéséhez. Az adományozók a webáruházban virtuálisan elérhető iskolai felszerelések megvásárlásával segíthették az egyedülálló szülőket, ezáltal könnyebbé és szebbé tették gyermekeik számára az iskolakezdést.

Az adományozó kampány nagykövete Huszárik Kata, Jászai Mari-díjas magyar színésznő volt, aki szerint:

“Bármilyen támogatás jó ilyenkor, főleg a kezdetekben, amikor az embernek még nincsen gyakorlata egyedülálló szülőként, ezt a magam példájából is tudom.”

A Bonami célja az volt az adományozó kampánnyal, hogy minél több csatornán sok emberhez eljuttassák az üzeneteiket egy jó ügy érdekében.

 Most augusztusban volt pont egy éve, hogy a cseh brand a magyar piacra lépett és bekerült a köztudatba, így most érett meg az idő arra, hogy összeálljanak egy civil szervezettel, s támogassák azt küldetésében. Egy adománygyűjtő kampány szervezésénél a személyes kötődés nagyon fontos tényező ahhoz, hogy sikeres legyen a végeredmény, így a civil szervezet kiválasztásánál fő szempont volt, hogy egy olyan csoport köré szerveződjön a márka, amely valamilyen módon kapcsolódik a potenciális vásárlói körhöz.

Mivel a Bonami egy home & living webáruház, ebből adódóan a vásárlói közönsége főleg olyan nőkből áll, akik családi fészket alakítanak ki és szebbé varázsolják otthonaikat, sok esetben gyermeket nevelnek, így tudják mivel jár ez a felelősség. A Bonami fontosnak tartja a társadalmi szerepvállalást. Az önkéntes tevékenység nem újkeletű dolog a cégnél, bár eddig csak spontán, az alkalmazottak között szerveződött ilyen megmozdulás, legyen az például egy gyermekotthon meglátogatása, illetve a Prágában élő gyerekek karácsonyi kívánságlistájának teljesítése. “Jó azt érezni, hogy teszünk azért, hogy jobb legyen a világ. Összefogással, érzékenységgel és a problémák közvetítésével.” – vallja Veronika Kyslerová, a Bonami magyarországi marketing vezetője.

 

A kampány szeptember 15-én ért véget, így az adományokból összegyűlt összeget az Egyszülős Központ már meg is kapta és a belőle vásárolt tornazsákokat már ünnepélyesen ki is osztották az iskolakezdés előtt. A Bonami csapata ezzel a kampánnyal szerette volna játékosan felhívni a figyelmet a probléma súlyára és az adományozás jelentőségére. A termékek között megszemélyesített ugráló tolltartó, vonalzó vagy éppen tornacipő is megtalálható volt, amelyeket mind kézzel rajzoltak meg a Bonami grafikusai és animációt készítettek belőle, hogy még barátságosabb legyen a felület.

A Bonami a továbbiakban is szeretné aktívan támogatni az Egyszülős Központot és annak közösségét. Többek között a Design Hét Budapest programsorozat keretein belül megszervezésre kerülő Bonami Konferenciának is ők adnak majd otthont. Az eseményt követően a Bonami az ott bemutatott “Jövő gyerekszobája” installáció teljes berendezését az alapítványnak adományozza, így a játszószoba berendezésével és otthonos kialakításával is az egyszülős családok gyermekeinek szeretnének vidám és gondtalan perceket szerezni.