Johnnie Walker "kisétált" Kilmarnockból: pénteken töltötték meg az utolsó palackot a whiskyfajtából a skót szeszfőzdében 192 évi üzemelés után.
A piros címkés változatról van szó. Az üzem pár éve még 700 embernek adott munkát. Tulajdonosa, a londoni központú Diageo cég - a világ legnagyobb szeszesitalgyártója - 2009-ben jelentette be, hogy bezárja kilmarnocki telepét, amelynek dolgozói közül vagy kétszázan a cég más részleteiben találtak munkát - többségük Glasgowban -, páran pedig Fife-ban.
Az első palack whisky 1820-ban hagyta el az üzemet. Az utolsó 2012. március 23-án, utóbbit kiállítják egy helyi múzeumban, amely az italmárka történetét mutatja be - adta hírül a BBC brit sajtóorgánum.

Becsült olvasási idő: 1 perc
Johnnie Walker otthagyta a gyárat
Pénteken töltötték meg az utolsó palackot a whiskyfajtából a klimarnocki szeszfőzdében - 192 évi üzemelés után.
