hero

Forrás:

K&H

Rovat:

Fogyasztó
Becsült olvasási idő: 1 perc
K&H: forradalom az ATM-eknél, rengeteg tranzakciót érint az új lépés

A K&H Bank minden ATM-jénél bevezette az NFC-technológiát, amely lehetővé teszi, hogy ügyfelei kártya nélkül, okostelefonjuk segítségével vehessenek fel vagy helyezhessenek be készpénzt.

A K&H Bank új mérföldkőhöz érkezett digitális fejlesztéseivel: a pénzintézet minden ATM-je NFC-képessé vált. Ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy a fizikai kártya nélkül, okostelefonnal is végrehajthatók mostantól a készpénzes tranzakciók. Az 550 ATM-ből álló hálózat teljes körű NFC-sítésével a bank nemcsak a készpénzfelvételt, hanem a virtuális kártyás befizetést is támogatja.

„Ez egy igazán meghatározó digitális innováció, hiszen a fizikai kártya hiánya többé nem akadály. Ügyfeleink számlanyitás után azonnal használhatják virtuális kártyájukat, legyen szó befizetésről vagy felvételről, akár anélkül, hogy elő kellene venniük a fizikai kártyát” – hangsúlyozta Kováts Norbert a K&H lakossági hálózatfejlesztési vezetője. A szakember hozzátette, hogy természetesen továbbra is lehet fizikai kártyával készpénzt felvenni vagy befizetni. Szerinte ez az innováció egy hiányzó puzzle-darab, amely tökéletesen kiegészíti a digitális fejlesztéseket és a mobillal elérhető szolgáltatásokat. 

A lépés nagyságrendjét jelzi, hogy a K&H automatáival 2024-ben összesen több, mint 12 millió db készpénzfelvételi és -befizetési tranzakciót végeztek az ügyfelek. A K&H ügyfeleinek 77%-a számít digitálisan aktívnak, ezen belül az okostelefonos alkalmazást rendszeresen használók aránya meghaladja a 68% százalékot.

Persze felmerül a kérdés, mi a helyzet, ha másik bank kártyájával megy valaki K&H-s automatához: a K&H-s automatáknál bármely bank által kibocsátott kártyával lehet NFC-s megoldással készpénzt felvenni, ugyanakkor befizetni csak a K&H által kibocsátott kártyával/NFC-vel lehet, más bank kártyájával nem áll rendelkezésre a befizetés a K&H ATM-eken.