A Daikin Europe új, 140 millió eurós belga K+F központjában mutatta be a világ első, természetes hűtőközeggel működő, karbonsemleges hőszivattyúját.
A Daikin Europe hivatalosan is megnyitotta új Kutatási és Fejlesztési Központját (EDC) Gentben, Belgiumban, ahol bemutatta a világ első karbonsemleges, természetes hűtőközeggel működő hőszivattyúját. A 140 millió eurós beruházással létrehozott, 30 600 m² alapterületű K+F komplexum a Daikin globális kutatási központjaként működik a hőszivattyús fűtési technológiák területén. A vállalat teljes termékkínálatát tekintve 80%-ra növelte az újrahasznosíthatóságot.
A Daikin erősítette jelenlétét Európában, és a belgiumi Gentben egy új kutatás-fejlesztési központot adott át. A fejlesztés mérföldkő az energiahatékony fűtési technológiák terén, miközben a cég 80 százalékra növelte termékeinek újrahasznosíthatóságát.
„A most átadott genti K+F központban a Daikin olyan hőszivattyús megoldásokat fejleszt az európai szabványoknak megfelelően, amelyek segítik Európa átállását a fosszilis tüzelőanyagokról az elektrifikált és energiahatékony fűtési és hűtési rendszerekre. A kereskedelmi forgalomba kerülő CO2 hűtőközeget használó hőszivattyú igazi technológiai áttörés, jelentőségét az első elektromos autók piaci megjelenéséhez lehet mérni. A Daikin az újrahasznosításban is előrelép: élettartamuk végén nemcsak a nagy gépek, de a 18–20 éves lakossági készülékek is újra értékes alapanyaggá válhatnak, miközben a bennük lévő hűtőközegeket visszanyerjük, és újra felhasználjuk a körforgásos modellben” – mondta Zuggó Balázs, a Daikin Hungary Kft. ügyvezető igazgatója.


