Becsült olvasási idő: 0 perc
Kávézóláncot indít a Tesco

A üzletlánc egy londoni befektetőcsoporttal kötött megállapodást egy "művészbarát kávézólánc" alapításáról az Egyesült Királyságban.

Az új lánc, a Harris and Hoole többségi tulajdona a londoni kávézókat üzemeltető Taylor Street csoport birtokában lesz. A Tesco részesedése pedig nem fogja meghaladni a 49 százalékot, de a pontos arányt nem hozták nyilvánosságra.

A kávézó neve utalás a Samuel Pepys Naplója című könyv két szereplőjére - derül ki az M&M Global cikkéből.

Az első bolt már augusztusban megnyitja a kapuit, a következőt pedig néhány hónapon belül indítják a felek. A tervek szerint összesen 15 egység alkotja majd a hálózatot.