A keményítő újfajta erjesztésével először izoprént, majd szintetikus gumit (poliizoprént) kapnak, amely már a gumigyártás alapanyagául használható. A gumigyár az új technológiai eljárástól azt reméli, hogy 2020-ban egyetlen csepp kőolaj felhasználása nélkül gyárthatja majd az
autóabroncsokat.
A szintetikus gumi egy darabját a napokban mutatták be sajtótájékoztatón. A japán NHK közszolgálati televízió tudósítása szerint jövő év végéig elkészítik az új eljárás gazdaságossági számításait, felmérik a technikai lehetőségeket, és ha piaci szempontból is ígéretesnek találják, 2015-ben sor kerülhet a próbagyártásra, 2020-ban megindulhat a nagyüzemi gyártás, és piacra kerülhet az új abroncs.

