Péntektől vasárnapig kerül sor Magyarország történetének legnagyobb élelmiszergyűjtő akciójára a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervezésében.
Az Élelmiszerbank tavalyi, történelmi rekordot hozó karácsonyi élelmiszergyűjtésének eredményei: 240 kiló adomány három napon át minden egyes percben; több mint 100 ezer jószándékú felajánló; 374 tonnányi segítség; összesen 75 ezer ünnepi csomag nélkülözők számára.
Az összefogás hatása 2025-ben tovább nőhet: a gyűjtésnek évről évre helyet adó Tesco, Aldi, Auchan és Metro áruházakon kívül idén már a Lidl egységeiben is lehet felajánlásokat tenni, és összességben majdnem harmadával emelkedik a gyűjtőpontok száma.
Már öt kiskereskedelmi lánc egységeiben táplálhatjuk a reményt
Az ország 159 településén 473 áruházban összesen 8800 zöldmellényes önkéntes fogadja majd a vásárlók adományait. Pénteken 15:00-20:00 óra között, szombaton 8:00-19:00 óra között, vasárnap pedig 8:00-18:00 óra között lehet felajánlást tenni. A szervezők reményei szerint százezernél is több támogatója lesz a háromnapos kezdeményezésnek.
Az elmúlt 20 év gyűjtéseihez hasonlóan az Élelmiszerbank idén is mindenkit arra kér, hogy a hétvégi bevásárláskor
a nélkülözők számára is tegyenek egy tetszőleges tartós élelmiszert a kosarukba,
amit a kasszák utáni gyűjtőpontokon adhatnak le.
Itt a hideg idő, sokan szorulnak támaszra
A nélkülözők számára a készételkonzervek, a rizs, a tészta és a hozzájuk passzoló szószok, a bébiétel, valamint a lekvárok, befőttek és egyéb édességek jelentik a legnagyobb segítséget, illetve bármilyen hűtést nem igénylő élelmiszer. A nagyobb Tesco áruházakban előre összekészített adománycsomagokat is lehet vásárolni, amivel egy négyfős rászoruló család teljes vacsoráját biztosíthatják a támogatók.
„A hideg idő érkezése komoly terheket hoz a nélkülöző emberek, családok mindennapjaiba. Emelkednek a fűtési kiadások, öltözködésre és gyógyszerre is többet kell költeni. Érezhetően kevesebb jut ilyenkor élelmiszerre. Sok tízezer család mellett, egyedül maradt idős emberek és bentlakásos intézmények ellátottjainak problémáit is enyhíthetjük a hétvégi összefogással. Nemcsak az ünnepüket tehetjük szebbé, hanem az addig tartó hetek megpróbáltatásaiban is támogathatjuk őket a felajánlásainkkal”
– mondta Nagygyörgy András, az Élelmiszerbank külső kapcsolatokért felelős igazgatója.
A vásárlók adományaikkal közvetlenül a környezetükben élő rászorulókat támogathatják. Az Élelmiszerbank az összegyűjtött élelmiszereket az áruházak környékén működő karitatív szervezetek segítségével juttatja el a nélkülözőkhöz. A támogatásokból idősek, nagycsaládosok, gyermekotthonok lakói, fogyatékkal élők, hajléktalanok és az ország legelmaradottabb településein élők részesülnek.


