A műveletet követően a vállalat kénytelen volt „offline üzemmódra” váltani, észak-amerikai és ausztráliai tevékenységét pedig ideiglenesen beszüntette.
A JBS az Egyesült Államokban 26 csirkehús-feldolgozó egységet, Ausztráliában pedig 11 marhahús-feldolgozó üzemet működtet.
A Fehér Háznak nyújtott tájékoztatása alapján a cég működését egy zsarolóvírus (ransomware) bénította meg. Az ilyen típusú, rosszindulatú szoftverek rendkívül jövedelmező eszközök a kiberbűnözők kezében. Használatukkal a hackerek titkosíthatják az áldozatok fájljait, és váltságdíjat követelhetnek azért, hogy ismét használatba lehessen venni őket. Előfordul, hogy az adatállományokat ellopják, és azzal fenyegetnek, hogy ha az igényeik nem teljesülnek, közzéteszik őket.

„A Fehér Ház felajánlotta segítségét a JBS-nek, és csapatunk, valamint a Mezőgazdasági Minisztérium az elmúlt nap folyamán többször is beszélt a cég vezetőivel – közölte Karine Jean-Pierre, az amerikai kormány szóvivője. – A JBS arról értesítette a kabinetet, hogy a váltságdíj-követelés valószínűleg egy oroszországi székhelyű bűnszervezet részéről érkezett. A Fehér Ház most közvetlenül kapcsolatba lép az orosz kormánnyal, hogy megüzenje: felelős államok nem nyújtanak otthont zsarolóvírust terjesztő bűnözőknek.”
Chad Hart, az Iowai Állami Egyetem Mezőgazdaság- és Vidékfejlesztési Központjának professzora szerint a zsarolóvírusos támadás már most is éreztette hatását a szarvasmarhapiacon. A szakember szavainak értelmében a kínálat szűkülése a húsok fogyasztói árának kisebb emelkedését fogja előidézni, de ha a JBS-nél néhány napon belül normalizálódik a helyzet, a legtöbb ember nem fog komolyabb változásokat tapasztalni.
Ha viszont az üzemek sokáig zárva maradnak, félő, hogy egyes termelők az idővel kialakuló helyhiány miatt sok állatot kénytelenek lesznek elaltatni.

