Zamaróczy Ádám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Kijátszották a szesztilalmat Új-Zélandon

Új-Zélandon egy kreatív csapat az újévi alkoholtilalom megkerülése céljából kicsiny homokszigetet hozott létre az ország part menti vizeiben.

Az ország Tairuna nevű városkája közelében a vasárnapi alacsony vízállás alatt építették meg a képződményt, majd pedig megvárták, amíg a dagály alatt a tenger körülvette a szigetet. Amikor ez megtörtént, a mesterséges dombon a társaság felállított egy piknikasztalt, és felnyitott egy hűtőtáskát a megfelelő hangulat biztosításához.

A Coromandel-régió lakosaiból összeálló kompánia szerint ők „nemzetközi vizeken” mulatoztak, így rájuk nem vonatkozott a szárazföld egészére nehezedő szesztilalom.


Az újévi időszakban a tiltás Coromandelre is kiterjedt.  A BBC információi alapján az „italozókat” olykor akár 180 dollárral is megbüntethették a hatóságok.

A kis közösség (néha így becézik Új-Zéland lakóit) trükkje azonban szemlátomást működött, Szilveszter estéjén a tagjai gondtalanul alkoholizálhattak. A szigetük hétfőn reggel még érintetlen volt.

A helyi hatóságok értékelték a csoport leleményességét.

„Ez a kreatív gondolkodás – ha tudtam volna a dologról, valószínűleg én is csatlakoztam volna hozzájuk” – árulta el John Kelly helyi rendőrparancsnok őszintén a BBC-nek.

Ha ez nem volna elég, a The Stuff szerint Sandu Goudie regionális polgármester szintén elismeréssel fogadta az ötletet. „Az emberek kreativitása az, amit abszolút imádok a coromandeliekben. Itt találékonyságról van szó. A jogi realitás már egy másik történet – öntötte szavakba véleményét a politikus.