„Nehéz helyzetben van a húsipar, de az akcióról idén sem mondunk le, mert fel akarjuk hívni a figyelmet a megfelelő táplálkozás fontosságára” – mondja Giacomo Pedranzini, a Kométa ’99 Zrt. ügyvezető igazgatója, aki felesége társaságában személyesen adta át a finom szendvicseket 330 gyermeknek a Bárczy Gusztáv kisegítő iskolában. A Kométa a helyzet ismeretében szeptemberben iskolabarát áron kínálja termékeit. „Tennénk ennél többet is, ha lehetne, de ahogy az ágazat összes szereplőjének, úgy nekünk és a lakosságnak is arra kell készülnie, hogy rendkívül nehéz időszak elé nézünk húsfronton” – mondja a vezérigazgató.
Pedranzini szerint a felvásárlási árak a takarmányok drágulása miatt emelkednek, a nyereségesség szélén táncoló vagy már veszteséges cégek pedig hiába igyekeznek áremelést elérni. A Kométa kiáll a minőség mellett, de sajnos sok feldolgozó fordul a szürkegazdaság vagy a minőség rontása felé. „Egyik sem járható út, a jelenlegi helyzet tőlünk is extra erőfeszítéseket követel. Ha a Kométa nem lenne stabil, olasz és magyar lábakon álló családi vállalkozás, mi sem tudnánk ilyen akciókat szervezni, és megtartani a munkahelyeket Kaposváron” – ismeri el a Giacomo Pedranzini.
„A város remek kapcsolatokat ápol a céggel, hiszen a húsipar nemcsak Kaposvár, hanem az egész Dél-Dunántúl régió egyik fontos gazdasági támasza – mondta az évnyitó után Szita Károly, Kaposvár polgármestere. – A Kométa ötszáz embernek ad munkát, ezért kiemelt fontosságú, hogy az együttműködés és a kölcsönös felelősségvállalás legyen a közös nevező a város és cég között a nehéz időkben” – hívta fel a figyelmet a város első embere.

