Becsült olvasási idő: 0 perc
KSH: áprilisban tovább nőttek a termelői árak

/RÖVIDHÍR/ Áprilisban 4,4 százalékkal emelkedtek az ipari termelői árak az előző év azonos időszakához képest, a márciusi 4,2 százalékos növekedés után - jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A belföldi értékesítési árak átlagosan 6,8 százalékkal magasabbak voltak. Ezen belül a kétharmad súlyt képviselő feldolgozóipar árai - a kőolaj világpiaci árváltozásának hatására -  9,5,  százalékkal meghaladták az egy évvel korábbit.

Az ipar exportértékesítési árai 3,4 százalékkal nőttek az előző év áprilisához képest.