Becsült olvasási idő: 1 perc
Különadó a húsra?

Különadó kivetését javasolja a hústermékekre a svéd kormány agrárügyekben illetékes háttérintézménye annak érdekében, hogy csökkentsék a hústermelés környezetet károsító hatását.

Az ügynökség egyben arra is javaslatot tett, hogy külön címkével lássák el azokat a hústermékeket, amelyek előállítása kevésbé terhelte a környezetet – számol be az EurActiv uniós hírekkel foglalkozó portál.

húsA szervezet szerint az lenne az ideális, ha az élelmiszerek közül a hústermékeknek lenne a legmagasabb az adókulcsa. Az ügynökség szakértői egyben úgy vélik: célszerű volna, ha nem csak Svédországban, hanem az egész EU-ban kivetnék a húsra vonatkozó különadót.

Szakértők szerint a hústermékek iránt növekvő kereslet – ami különösen a feltörekvő országokra jellemző – jelentős mértékben fokozza a légkört károsító anyagok kibocsátását.