Becsült olvasási idő: 1 perc
Különleges lesz a Tesco-mobil

Két SIM kártya befogadására képes mobil jelenik meg a Vodafone és a Tesco közös cégének kínálatában, és az előre feltöltött összegeket is megduplázza ügyfeleinek a Tesco Mobile.

Erőteljesen nyitott március elsejével a Tesco és a Vodafone közös tulajdonában lévő virtuális mobilszolgáltató – Mobile Virtual Network Operator –, a Tesco Mobile. A sajátos, 31-es előhívószámmal rendelkező szolgáltató azért lehet különösen sikeres a magyarországi leányvállalat vezérigazgatója, Gerry Gray szerint, mert a Tesco országos értékesítési hálózatára támaszkodhat, így nagy tömegeket érhet el.

Beck György, a Vodafone Magyarország elnöke ehhez kapcsolódóan elmondta, hogy napjainkban 1,5 millió Tesco-klubkártyás ügyfél van, akik pénzüket napi rendszerességgel költik az áruházakban, és minden bizonnyal a mobilszolgáltatást is igénybe fogják venni.

Az új piaci szereplő – egyelőre legalábbis – nem kínál sok készüléket, de a választékban szereplő mobilok minden réteg igényeit kielégítik; az okostelefonokon át a hagyományos készülékeken keresztül egy eddig hiánytermékként számon tartott, dupla kártyás megoldással operáló Samsung mobiltelefonig minden megtalálható.

Reszkető Péter, a Tesco Mobile vezérigazgatója az indulás kapcsán elmondta: virtuális szolgáltatóként, önálló cégként kötnek szerződést leendő ügyfeleikkel, akik egy új, a mobiltávközlési szegmensben eddig nem létező előhívószámon lesznek elérhetők.

Magyarországon egyébként már folynak hasonló kezdeményezések. Ilyen például a Red Bull Mobile, a Postafon, a TV2.mobilnet, illetve a nemrégiben indított Blue Mobile (Lidl Mobile) is, azonban míg ezek a mobilmárkák egy szolgáltató márkázott termékének tekinthetők, addig a Tesco Mobile ügyfelei már valóban egy teljesen új szolgáltatóhoz tartoznak – írta az itbusiness.hu.