A Mondelēz Snacking State című jelentése szerint a snackfogyasztás globális mértéke növekedési pályára állt.
A riport adatai szerint a felnőttek 59 százaléka a hétköznapokban a kevés nagyobb volumenű étkezéssel szemben több kisebb adag étel elfogyasztása mellett teszi le a voksát. A felmérés alapján a millenniumi nemzedék (kb. 1980-tól 1995-ig születettek) tagjai körében már 70 százalék ez az arány.

Ugyan a fogyasztók szívesen válogatnak élvhajhász szempontok alapján az élelmiszer-kategóriából, összességében fontosabb számukra, hogy egészséges legyen a termék. A tápértékjelölést a vevők kétharmada futja át a termék megvásárlása előtt.
A Mondelez a kutatása alatt egészen különleges kérdéseket is feltett a fogyasztóknak. Ilyen volt például, hogy lemondanának-e egy hónapig a közösségi média vagy a mobiltelefon használatáról, ha ugyanezen időszak alatt, minden nap a kedvenc nassolnivalóikkal táplálkozhatnának. Az első kérdésre 10-ből 3, a másodikra 10-ből 2 felnőtt válaszolt igennel.
A kutatás világszerte 6000 ember szokásait vizsgálta.
A teljes riport megtalálható ezen a linken.

