Februárban jelentették be, hogy a Procter & Gamble öt év alatt 10 milliárd dollárt akar spórolni, ebből 1 milliárdot csak a marketingrészlegen, és 5700 dolgozót fognak elbocsátani 2013 júniusának végéig.
A cég vezetői Cincinattiben jelentették be, hogy a már korábban tervezett elbocsátások mellett az elkövetkező három év mindegyikében 1-2 ezer, nem termelő munkát végző dolgozót akarnak még elbocsátani – írja az Advertising Age.
A csoport észak-amerikai elnöke bejelentette, az ő részlegéről eddig munkavállalóinak 15 százalékát bocsátotta el, a szervezetileg előirányzott 10 százalék helyett, a mosószerekért, test- és hajápolási szerekért felelős csoport pedig dolgozóinak 20 százalékát küldte el eddig.
A marketingbüdzsé öt éven belüli 1 milliárd dolláros csökkentéséről szólva a globális márkaépítési menedzser, Marc Pritchard elmondta, „kevesebb, de nagyobb méretű kreatívra van szükségünk, amelyek be tudják járni az egész világot”. Ezzel a lépéssel olcsóbb ügynökségi munkadíjat és gyártási költséget remélnek. Pritchard hozzátette, egy-egy márkának egyszerre túl sok reklámja volt, ezeket márkák szerint egységesíteni kell.
A marketingköltések leszorítását nemcsak a reklámok számának, hanem egyéb marketingtevékenységek, például az in-store és a promóciós programok csökkentésével kívánják elérni.

Becsült olvasási idő: 1 perc
Leépít a Procter& Gamble
Az év elején bejelentett költségcsökkentő lépések mellett újabbakat is tervez a Procter & Gamble – írja az AdAge. Az elkövetkező három év mindegyikében további 1-2 ezer alkalmazottól kíván megválni a cég, és tovább csökkentenék a marketingbüdzsét is.
