Becsült olvasási idő: 1 perc
„Leigazolnák” az iparcikküzletek dolgozóit

A nagy forgalmat bonyolító hipermarketek szerződést köthetnek az épp munka nélkül maradt iparcikküzleti eladókkal.

Karsai Zoltán, a Keres­kedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének (KASZ) elnöke a Világgazdaságnak azt mondta, az élelmiszer-kiskereskedések beszámolója szerint múlt hét szerda óta lényegében minden nap a karácsony előtti időszak forgalmát idézi. Ezért arról tárgyalnak, hogy a vírushelyzet miatti forgalomkieséssel leginkább sújtott áruházakból az élelmiszerüzletekbe átirányítsák a felszabaduló munkaerő-kapacitást.


Karsai Zoltán szerint ezt úgy lehetne megoldani, hogy az említett dolgozók fizetés nélküli szabadságot vehessenek ki a munkahelyükön, és közben határozott időre egy szuper- vagy éppen hipermarket kötelekébe kerülnek pénztárosként, árufeltöltőként vagy raktárosként. „Előremutató a dolgozók jövedelemkiesését garantáló megállapodások előkészítése. Ennek során sokat nyom a latban, hogy ma már egy kiskereskedelmi munkavállaló szinte akkora kincs, mint egy egészségügyi dolgozó” – emelte ki.