A Nemzeti Földalapkezelő Szervezet (NFA) közel 40 ezer, három hektár alatti földet hirdetett meg, és az elmúlt hónapokban több tízezer vételi ajánlatot kapott – írja szerdai számában a Magyar Idők a Földművelésügyi Minisztériumtól kapott tájékoztatásra hivatkozva. Jelenleg mintegy 25 ezer ajánlat feldolgozása, illetve az adásvételi szerződések megkötése van folyamatban.
A meghirdetett három hektár feletti területek mintegy 71 százaléka kelt el, a 253 ezer hektárból három ütemben összesen 180 ezer hektárra licitáltak eredményesen a földvásárlási programban részt vevő gazdálkodók.
Vas megyében kiugróan alacsony volt az érdeklődés, az elérhető parcellák alig harminc százaléka talált gazdára, míg Nógrád, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében minden elérhető földterületet megvásároltak.
A három hektár alatti területekből több mint 20 ezren vásároltak. A tárca felhívta a figyelmet arra, hogy az összesen közel 30 ezer magyar földműves szerezhet tulajdont, miközben a Nemzeti Földalapba tartozó földkészlet 90 százaléka továbbra is az állam tulajdonában maradt.

