Becsült olvasási idő: 0 perc
Magyar baromfitelep, világszínvonalon

Az ország egyik legjelentősebb beruházásának nevezte a Csongrád megyei Felgyő és Csanytelek között, több mint másfél milliárd forintból elkészült baromfitelepet a hétfői átadáson a vidékfejlesztési miniszter.


Fazekas Sándor hangsúlyozta: az ehhez hasonló beruházásokkal lassan el lehet érni a nemzeti vidékstratégiában kitűzött célokat, azt, hogy helyreálljon az állattenyésztés és a növénytermesztés egyensúlya Magyarországon.

csirkeA miniszter közölte: országszerte zajlanak azok a beruházások, amelyeket az állattartó telepek korszerűsítésére írtak ki. Jelenleg 46 milliárd forintból 338 beruházás valósulhat meg. Emellett 2012-ben számtalan támogatást adnak a gazdálkodók számára, a pályázatoktól a különböző hitelkonstrukciókig.