hero
Store Insider
Becsült olvasási idő: 1 perc
Magyar vörösbor lett aranyérmes Dél-Koreában

A villányi Jammertal Borbirtok két aranyérmet nyert a Korea Wine Challenge 2025 versenyen, ami újabb lehetőségeket nyit a magyar vörösborok számára a gyorsan növekvő dél-koreai piacon. A borászat hosszú távú célja, hogy a minőségen alapuló, hiteles magyar borimázst erősítse Ázsiában.

Két aranyérmet szerzett a Jammertal Borbirtok a Korea Wine Challenge 2025 versenyen, ezzel tovább erősítve Magyarország pozícióját az ázsiai vörösborpiacon. A villányi pincészet hosszú távon a minőség és hitelesség mentén építi exportstratégiáját.

A Jammertal Borbirtok Koh-I-Noor Cabernet Sauvignon 2017 és Koh-I-Noor Cuvée 105.6 2017 tétele aranyérmet szerzett Szöulban, a Korea Wine Challenge nemzetközi borversenyen. A több mint 1200 nevezés közül a dél-koreai sommelierek vakon ítélték meg a borokat, így a siker valódi szakmai visszajelzésnek számít.

Dr. Szűcs Róbert, a Jammertal társtulajdonosa szerint a díj nemcsak elismerés, hanem új lehetőség is: a dél-koreai piac dinamikusan fejlődik, a fiatal fogyasztók egyre nyitottabbak a nemzetközi ízvilágra. A borászat korábban Kínában is meghatározó exportőr volt, most Dél-Koreában építi újra ázsiai jelenlétét.

Fotó: Jammertal Borbirtok