Becsült olvasási idő: 2 perc
Már csak 3 keserű nap

Csütörtökön megnyitja kapuit az Édes Napok fesztivál a Budai Várban, ahol belecsöppenhetünk az édes élet érzésbe. Az esemény médiatámogatója az Élelmiszer Szaklap.

...a maya feljegyzésekben a 2012-es év az utolsó, amiről említést tesznek. Ebből sokan azt a következtetést vonják le, hogy ebben az évben jön el a világvége. Tiszteletben tartva sokak véleményét, mi inkább annak örülünk, hogy ugyan ezek a mayák már közel 3000 éve felfedezték a kakaót, valamint a csokoládét. Az "Istenek ajándékát" először csak a magas rangú papok, uralkodók és hadvezérek fogyaszthatták, majd később már a nép is hozzájutott e mennyei ízekhez.



Ebben a nagy izgalmakkal várt évben, amikor egyébként is minden okunk megvan a
boldogsághormonok pótlására, a tavalyihoz hasonlóan a Budai Várban, pazar környezetben, számtalan programmal és attrakcióval kerül megrendezésre a második Édes Napok Budapest, Csokoládé- és Édességfesztivál.

A tavalyi fesztivál hatalmas szakmai és közönségsikert aratott. Az előzetes jelentkezések és igények alapján, valamint a látogatók jobb, komfortosabb kiszolgálása érdekében idén lényegesen nagyobb területet fogunk elfoglalni a Budai várból.



Az idei Édes Napok már 4 napos lesz, időpontja szeptember 20-23.

Egy dolog azonban nem változik, továbbra is kizárólag a minőségi édességeket gyártó és forgalmazó kiállítóknak biztosítanak helyet a fesztiválon.

Idén Chloé Doutre-Roussel lesz a díszvendég, aki a híres Csokoládé szakértő könyv szerzője. Tagja a londoni Academy of Chocolate-nak, ezen felül az, egyik legkomolyabb londoni kereskedőháznak a Fortnum and Mason-nek a csokoládé szakértője. Az Édes Napok Budapest Fesztivál szakmai rangját a díszvendég jelenléte nemzetközivé teszi, a jó hírnév, a fesztivál pazar helyszíne, így a világ minden pontjára eljut. A szervezők célja továbbra is egy olyan szakmai seregszemle, amelynek európai híre emeli a kézműves magyar édességek megítélését, értékét és a fesztivál minősítését. Néhány világhírű márka jelenléte pedig emeli a fesztivál színvonalát.

Az idei évtől minden évben más-más vendég országot hívnak meg. Ez évben Németország fogadta el a meghívást, aki részben, mint turisztikai desztinációt reklámozza országát, másrészt a német csokoládé- és édességgyártó manufaktúrák termékeit hozza el hazánkba.